Ekstratlar

Bitkilerin hastalıkları doğal yollarda tedavi etmek amacı ile kullanılması tarihsel olarak çok eskiye dayanır. Ekstrat, bitkilerin değerlerini, etkilerini ve özelliklerini koruma da en etkili yöntemlerden birisi olarak bilinir.

 

Ekstrat Nedir?

Kurutulmuş olan bitkilerin özel bir işlemden geçirilerek elde edilen bitki özlerine ekstrat adı verilir. Elde edilen bu ekstrat sayesinde bitkilerden kullanılmak üzere en üst derecede fayda sağlanabilmesi mümkün hale gelir. Özel bir ekstrasyon yöntemi uygulanarak kurutulmuş bitkilerden de ekstrat ortaya çıkarmak olasıdır. Bitki ekstreleri, bitkilerde bulunan sağlığa faydalı olan bileşenleri konsantre olarak içeren ürünlerdir.

 

Ekstrat Nasıl Elde Edilir?

Ekstrat alkol, su vb. maddelerin kullanılarak kurutulmuş olan taze bitkilerin yapraklarının, meyvelerinin, çekirdeklerinin ve çiçeklerinin bileşenlerinin ayrıştırılarak saflaştırılması, toksik maddelerinden arındırılması amacı ile belirli sıcaklık ve basınç işlemleri uygulanarak elde edilir. Ciddi bir uğraş ve belirli zahmetler ile elde edilen ekstratlar, her bitki ve özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir.

 

Ralila Markası ve Ekstratları

Uygun kalite, hizmet ve hijyen prensibinden yola çıkan marka, ürün seçeneklerini her geçen gün artırarak organik ve doğal ürünleri müşterileri ile buluşturur. Müşterilerin taleplerine kulak veren Ralila markası, özellikle organik ürünleri ile büyük bir beğeni toplamıştır.

 

Yapay ve giderek insan sağlığının bozulmasına sebebiyet veren ürünlerin bulunduğu bir dünyadan hariç olarak doğal ve kaliteli ürünler üreterek insan sağlığının uzunluğunu sağlamak amacı ile yola çıkmıştır.

 

Ralila markası içerisinde yer alan ekstratlar şöyledir;

  • Organik Su Bazlı Propolis Ekstratı: Propolis özellikle arıların bitki tomurcuklsrı ve filizlerinden toplamış oldukları, kovan deliklerini kapatmak amacı ile kullandıkları antibakteriyel reçinemsi bir arı ürünü olarak bilinir. Propolis, doğal bir antibiyotiktir. İnsanlara olan faydası saymak ile bitmeyen propolis 1 yaşından sonraki çocuklar ve yetişkinler tarafından tüketilmesinin tavsiye edildiği ekstrat ürünleri arasında yer alır.
  •  
  • Resveratrol: Yine bir ekstrat olarak bilinen ve kırmızı üzümlerden elde edilen antioksidan benzeri özelliklere sahip olan bir bitki bileşiği adı verilen resveratrol, meyvesuyu ve şarap gibi üzüm bazlı içeceklerin içerisinde de bulunur. Sağlık artırıcı bir ekstrat olarak bilinen bu ürün daha iyi bir beyin sağlığı için destek sağlarken, 70'ten fazla bitki türünden elde edilebilir. Yağda çözünebilen bu bileşiği insan vücudu hızlı bir şekilde metabolize ederek sonrada kullanabilir.
  •  
  • Siyah Üzüm Çekirdeği Ekstratı: Siyah üzüm çekirdeklerinin uygun yöntemler kullanılarak etken maddesinin alınması ile ortaya çıkarılan bu ekstrat, siyah üzüm çekirdeğinin özünü oluşturur. Bu çekirdekler Türkiye'nin zengin topraklarında yetiştirilen siyah üzümlerden elde edilir. Bitkilerin böylelikle içerdiği yüksek etken maddelerinin ortaya çıkması ekstratlar sayesinde meydana gelir.

Bu ekstratlar Ralila markası ile birlikte isteyen müşterilere sunulur. Ekstratların tüketimi konusunda doğru bilgiler yine ekstratlar kategorisi altında bulunur.

 

Ralila Ekstratları Siparişi

Ralila firmasının üretmiş olduğu ürünler içerisinde yer alan ekstratlardan sipariş vermek oldukça basittir. Vücudun ihtiyacı olan serbest radikal dengelerini belirli bir seviyede tutmak için çeşitli antioksidanlara ihtiyaç duyar. Bunların en çok bulunduğu yerde hiç şüphesiz ekstratlardır. Organik ürünlerin üretimi ve müşterilere ulaştırılmasının kolaylıkla sağlandığı bu firma, ekstrat satın almak isteyen müşteriler için iyi bir seçenektir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR