Alıç Sirkesi 500 ml
Alıç Sirkesi 500 ml

Alıç Sirkesi 500 ml

Fiyat : ₺141,40(KDV Dahil)
:

İlaçlamanın ve emisyon kirliliğinin olmadığı bölgelerden. Toplatılan alıçlardan üretilmiştir. Doğal fermantasyon yöntemi ile yaşlandırışlarak üretilmiştir.                                                                                                                               
 

Alıç Sirkesinin Bilinen faydaları!

Kalbe ve damar hastalıkları için kullanılır. Anjin yani göğüs ağrısını hafifletici etkisi olması da alıç sirkesinin faydaları arasındadır.

Strese karşı etki ederek rahatlatıcı etki sağlar. Gerilim sonucu oluşan kan basıncını azaltır, böylece strese karşı etki eder.

Alıç sirkesi kötü kolesterolü düşürür. Yani kolesterol seviyesini de dengeler.

Güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanların kalp rahatsızlığını azalttığı, kalp krizi ve felç riskini düşürdüğüne dair düşünceler bulunmaktadır. Bu nedenle antioksidan içeriği yüksek besinler tüketmek kalp rahatsızlıklarına yakalanma oranını düşürebilir. Uykusuzluğa iyi gelmesi de alıç sirkesinin faydaları arasındadır.

Menopoz nedeniyle kadınlarda sıcak basması, terleme, bunalma gibi durumlar görülür.   Yumurtalıklara etki ederek menopoz döneminde rahatlamaya yardımcı olur.

Hazımsızlık gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Sindirimi rahatlatır. Sindirimi rahatlatmasının yanı sıra, ishal ve mide ağrısı için de faydalıdır.

Karaciğere de faydası vardır. Alıç sirkesi böbrek rahatsızlıklarına iyi gelmesiyle de ünlenmiştir.

Kış aylarında sık sık yakalandığımız grip, nezle, soğuk algınlığı gibi hastalıklara karşı fayda sağlaması da alıç sirkesinin faydaları arasındadır. Beyni güçlendirerek hafızayı da kuvvetlendirir. Unutkanlığı önler.

İdrar söktürücü özelliği olması da alıç sirkesinin faydaları arasındadır.   

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR