0

Ralila Organik Şeker Kamışı Pekmezi 720 ml - 850 gr Net

Ralila Organik Şeker Kamışı Pekmezi 720 ml - 850 gr Net

Marka: Ralila

100.00 TL

Şimdi sipariş verirseniz içerisinde kargoda.
Hızlı Kargo
Sepete Ekle
Hemen Al

ŞEKER KAMIŞI PEKMEZİNİN FAYDALARI ;

Altmış yıl öncesine kadar tatlandırıcı olarak bal, pekmez gibi doğal şeker kaynakları kullanılmakta idi. Hatta şeker kamışı pekmezinin bekletilmesiyle altta biriken tortuları şeker olarak kullanılmaktaydı. Ancak sonrasında üretimi zahmetli görülen pekmez yerine, şeker fabrikalarının da yaygınlaşmasıyla elde edilmesi kolaylaşan, şeker kamışı, şeker pancarının rafinasyonuyla üretilen kristalize şeker kullanılmaya başlandı. Rafinasyon şeker ve pekmez aynı bitkiden elde edilebiliyor şeklinde düşünülebilir. Ancak bitkiden elde edilen suyun rafinasyonu sonucunda bütün mineral ve vitaminler kaybedilmekte olup sadece karbonhidrat içeren tatlandırıcı madde şeker elde edilmektedir. Karbonhidratların sindirilmesi için de başta kemiklerde bulunan potasyum olmak üzere vücuttaki mineraller kullanılmaktadır. Dolayısıyla tatlandırıcı pekmez ve bal gibi kaynaklardan sağlandığında, kendi bünyesindeki mineralleri kullanıldığından, vücudun mineral dengesinde bozulmalar engellenebilir.

     Şeker kamışı pekmezi mükemmel bir B grubu vitaminleri kaynağı olmasının yanında demir, kalsiyum ve potasyum, magnezyumun, mangan, fosfor, bakır, çinko, selenyum gibi mineral maddeleri içermektedir. Kalsiyum, demir, potasyum ve magnezyumun günlük gereksiniminin büyük bir kısmı, şeker kamışı pekmeziyle karşılanabilmektedir. Yemek kaşığı ile de yenebileceği gibi sütle, yoğurtla karıştırılabilir ya da bal ve şurupların yerine geçebilir. Şeker kamışı pekmezi tahinli ve sade olarak tüketilebilmektedir. Düzenli olarak tüketildiğinde hastalıklardan koruyucu özelliğe sahip olduğu ifade edilmektedir.

Şeker Kamışı Pekmezinin Faydaları

1. İçerisinde barındırdığı demir mineralleri sayesinde iyi bir kan yapıcıdır. Kan değerleri düşük olan (Anemi) hastalarında çok büyük fayda sağlar. Bunların yanında kan dolaşımını da rahatlatmaktadır. Damar sertliğine karşı iyi gelmektedir.

2. Kalsiyum bakımından çok zengin olması nedeniyle Kemik erimesi riskini azaltmaktadır. Çocukların kemik ve diş gelişimini üzerinde etkilidir.

3. Menopoz döneminde bayanların tüketmesi önerilmektedir.

4. Hamilelikte ve bebek gelişiminde çok faydalıdır.

5. Soğuğa karşı vücut direncini arttırıcı özelliğe sahiptir.

6. Karaciğeri destekler, sarılığa karşı koruyucudur.

7. Vücudun Ph dengesini korur.

8. İyi bir antioksidandır.

9. Mideyi, bağırsakları, böbrekleri kuvvetlendirir. Mide hastalıklarına, özellikle ülser, iyi gelmektedir.

10. Astım ve bronşit hastalıklarında faydalıdır. Balgam söktürücü ve öksürüğü kesici özelliği vardır. Gargara yapıldığında ağız ve boğaz hastalıklarını iyileştirmede etkilidir.

 

11. İdrar yolları açıcı özelliktedir. Prostat rahatsızlığı olanlara tavsiye edilmektedir. Bağırsakları çalıştırmaktadır.

12. Migren atakları önlemeye yardımcı olmaktadır.

13. İnsanlığın korkulu rüyası akciğer kanserinin, pankreas kanserinin ve kolon kanserinin önlenmesine yardımcı olur.

14. Mineral miktarının fazla ve emilim oranlarının yüksek olması nedeniyle hamile ve emziklilerin, tüberkülozlu hastaların, iyileşme dönemi diyetinde yer alması önerilmektedir.

15. Şeker kamışından elde edilen bitki suyu güzellik salonlarında da kullanılmaktadır.

16. Mineraller ve vitaminler açısından zengin olduğu için kansızlık, yorgunluk ve stres gibi sorunları olan insanlara, sporculara ve çocuklara özellikle önerilir.

17. İçeriğindeki şeker ağırlıklı olarak sakaroz şeklinde olduğu için kan şekerini hızlı bir şekilde yükseltmemektedir. Bu nedenle de şeker hastaları tarafından kullanılabilecek tatlıdır.

Bankalara özel taksit seçenekleri :

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır