RALİLA YABAN MERSİNİ ÖZÜ
RALİLA YABAN MERSİNİ ÖZÜ

RALİLA YABAN MERSİNİ ÖZÜ

Fiyat : ₺219,97(KDV Dahil)

 

Yaban mersini, içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral içerir. Bunlardan en önemlileri;

1.     Yaban mersini, içerisinde bulundurduğu yüksek antioksidan içeriği sayesinde vücutta hücrelere zarar veren serbest radikallerin etkisini minimuma indirerek kanseri önlemeye yardımcı olur. 

2.     Yaban mersini, kalbin dostudur. İçerisinde yüksek miktarda bulundurduğu folat ve potasyum sayesinde kanın pıhtılaşmasını önler ve kan basıncını düzenler. Kan basıncının yüksek olması kalbi yoran önemli risk faktörlerinden birisidir. 

3.     Yaban mersini, anti-enflamatuar etkilere sahiptir. Obeziteye ve ödeme neden olan metabolik problemlere karşı etki gösterir. Böylece yüksek tansiyon gibi kronik hastalıklara karşı önlem sağlar. 

4.     Yaban mersini, içerisinde bulundurduğu yüksek lif oranı sayesinde mide ve bağırsak sağlığını destekler. Midede bulunan asit seviyesini düzenlemeye yardımcı olur. 

5.      Yaban mersini kalp dostu olduğu gibi aynı zamanda cilt dostudur. İçerdiği C vitamini ve antioksidan sayesinde cildin yağ oranını düzenlemeye yardımcı olan yaban mersini, cildinizde bulunan kırışıkların azalmasına, cildinizin daha genç görünmesine ve cildinizin parlak ve canlı görünmesine destek sağlar. 

6.     Yapılan birçok araştırmalara tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonlarında (sistit) yaban mersini tüketmenin önemli bir rol oynadığı kanıtlanmıştır. Burada unutulmaması gereken yaban mersininin sistit tamamen geçirmediği sadece destekleyici bir tedavi seçeneği olduğudur. Sistit ya da diğer idrar yolu enfeksiyonu belirtileri yaşadığınız andan itibaren doktorunuza başvurmalı ve tedavi planı belirlemelisiniz. 

7.     Yaban mersini, beyin gelişimi ve hafıza üzerinde önemli rol oynar. Bundan dolayı Demans ve Alzheimer riskini düşürebilir. 

8.     Kırmızı meyveler genel olarak ağız ve diş sağlığı problemlerinde oldukça faydalıdır. Yaban mersini de bunlardan birisidir. Yaban mersininin, ağız içinde oluşan aft, diş eti yaraları ve uçuklar üzerinde tedavi edici özelliği vardır. 

:
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR